Kuigi elektrihinnad on kõrged, on küttemattide kasutamine maja ümber lume ja jää sulatamiseks täiesti võimalik, ilma et kulud liiga suured oleks.

Integreeritud küttekaablitega küttematid on nutikas ja tõhus viis lume sulatamiseks. Need sobivad nii trepile, majaümber olevatele teedele, soojuspumba alla ja mujale, kus on vaja jää ja lumi eemal hoida. Neid on ka lihtne paigaldada ja ühendada, ilma et oleks vaja elektrikut.

Elektrile üle minnes tekib aga küsimus, ega see ei lähe liiga kulukaks, eriti praegu, mil elektrihinnad on rekordiliselt kõrgel tasemel. Meie ei arva, et selle pärast peaks muretsema.

Kui eeldame, et teil on viis küttematti mõõdus 25×70 cm, mis hoiavad trepi jäävabana ja viis matti mõõdus 60×90 cm, mis hoiavad garaaži viiva jalgtee jäävabana, siis on mattide koguvõimsus 1550 vatti. Kui jätate need terveks päevaks töösse, vastab see päevasele tarbimisele 37,2 kWh. See maksab teile ca. 5 eurot, kui eeldame, et elektrihind on umbes 1,5 senti kWh kohta koos avalike maksudega.

Sa ei kasuta neid väga sageli!

Siiski on väga ebatõenäoline, et te matte sellisel viisil kasutate, sest reeglina on teil vaja neid kasutada vaid paar tundi korraga. Näiteks tuleb trepil või garaaži minnes  lumi sulatada hommikul enne välja minekut ja õhtul koju tulles. Matid võivad tunnis sulatada kuni 6 cm lund. Teisisõnu, te ei sõltu pidevast kütmisest, et hoida trepid ja jalgteed jääst ja lumest puhtad. Samuti võivad nad mõne tunni jooksul sulatada suhteliselt paksu jää, kui asetate need juba tekkinud jää peale.

Turvaline talv “rohelise” tootega

Küttematid on jää eemaldamisel palju paremad kui sool ja need kestavad aastaid.

Kui ütleme, et kasutate matte seitse tundi päevas, on hind veidi alla 1,70 euro elektrihinnaga 1,5 senti kWh. Et anda aimu, mitu päeva peate neid kasutama, võime lähemalt vaadata talvepäevade arvu aastas. Meteoroloogiainstituudi andmed näitavad, et Oslos oli perioodil 1991 – 2020 keskmiselt 96 talvepäeva. Tromsos oli samal perioodil keskmiselt 138 talvepäeva. Kui kasutate matte kõigil talvepäevadel seitse tundi, maksab see teile seega ca. 1600 Norra krooni (160 eurot) Oslos ja ca. Tromsøs 2300 NOK (230 Eurot), kui elektrihind on 1,5 kWh.

Polegi nii hull, kui pääsete sellest, et kiiretel hommikutel peab lund lükkama ja terve pere pääseb turvaliselt trepist alla või garaaži? Kui elektrihinnad langevad normaalsemale tasemele, on lumesulamiskulud loomulikult veelgi väiksemad.

Nutikas juhtimine muudab selle lihtsamaks

Elektritarbimise ning seega ka jää ja lume sulatamise kulude mõjutamiseks peaksite kasutama nutikat tehnoloogiat, selle asemel, et iga päev seade vooluvõrku ühendada ning lahti võtta. Meie tarvikute valikust leiate näiteks Frostguard Controli, mis aitab tagada, et külmumiskaitse toimub energiasäästlikult ja ökonoomselt. See tagab, et küttematid ei lülitu sisse enne, kui ümbritseva õhu temperatuur läheneb külmumispunktile. Frostguard Control ühendatakse lihtsalt välise pistikupessa ja ühendatakse küttemattidega.

Teine lahendus on meie Smart Outdoor Wifi pesa. See ühendatakse välisesse pistikupessa, seejärel ühendub maja juhtmevaba võrguga ja võimaldab teil oma küttematte telefoniga juhtida. See hõlmab loomulikult võimalust neid sisse ja välja lülitada, kuid mis veelgi olulisem, saate ajastada nii, et küttematid lülituvad teatud kellaaegadel automaatselt sisse ja välja. Nii on teil alati täielik kontroll selle üle, kui kaua matid tööl püsivad.

Kaasasolevas äpis saab jälgida ka voolutarbimist ja võtta kasutusele piiranguid, kui näete, et tarbimine läheb liiga suureks. Smart Outdoor Wifi pesa töötab koos hääljuhtimissüsteemidega, nagu Amazon Alexa ja Google Home.